Saç Modeline Göre Gözlük Seçimi

Saç Modeline Göre Gözlük Seçimi

Saç Modeline Göre Gözlük Seçimi Mavi göz optik Lens ailesi olarak sizlere 2020 yılında saç kesimlere göre trend olan güneş gözlüğü modellerini yazımızda paylaşmak istedik. Güneş gözlüğü seçerken öncelikle gözlük camına, sonrasında çerçevesine sonrasında da rengine baktınız, bir güneş gözlüğünde olmasını istediğiniz her ayrıntıyı da buldunuz ama o da ne, içinize sinmeyen bir şeyler var. Gözlüğü taktığınız andan itibaren sizi rahatsız eden, sürekli acaba demenize neden olan o unsur aslında saç modelinizden başkası değil. Güneş gözlüğünüzün tarzınızı yansıttığını ve kombininizi tamamladığını düşünseniz de göz ardı edemeyeceğiniz detaydır saç modeliniz. Eğer bu konuda hala kafanız karışıksa soru işaretlerinize burada cevap bulabilirsiniz.

Saç Modeline Göre Gözlük Seçimi
Saç Modeline Göre Gözlük Seçimi

Görenleri kendine hayran bırakan uzun saçlar için

Mavi göz optik Lens ailesi olarak Belinize kadar uzanan, hafif dalgalarla dans eden ve herkesi kıskandıran uzun saçlarınız varsa güneş gözlüğü seçimi sırasında dikdörtgen çerçevelere yönelebilirsiniz. Dikdörtgen şekilli bir güneş gözlüğü, saç uzunluğundan dolayı daha da uzun gözüken yüzünüzün toparlanmasını ve oval bir hal almasını sağlar. Uzun ve dalgalı saçların yüz şekli fark etmeksizin en yakın dostunu dikdörtgen güneş gözlükleri olarak tanımlamak mümkün. Ancak tercih edeceğiniz güneş gözlüğünün çok büyük çerçevesi olmamasına da dikkat edin. Çünkü büyük çerçeveli bir gözlükle, uzun ve dalgalı saçlarınız birleştiğinde yüzünüzün kaybolacağından emin olabilirsiniz. Bu durum da pek hoşunuza gitmeyebilir.

Ensede toplanan uzun saçlar için

Son zamanların en çok tercih edilen saç modellerinde biri de ensede topuz. Özellikle sıcak yaz günlerinde ferahlatan bir seçenek olan ensede topuz içinse en ideal seçim geniş çerçeveli güneş gözlükleri. Mavi göz optik Lens ailesi olarak  Vintage bir görünüm arzulayanlar beyaz çerçeveli gözlükleri de tercih edebilir.

Spreyle sıkı bir şekilde topladığınız saçlarınız ve bu toplama sonrasında açılan yüzünüz arasındaki oranı dengelemek amacıyla geniş çerçeveli güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz.

Katlı kesilmiş hareketli saçlar için

Katlı saç kesimi her kadının hayatında bir kere bile olsa denediği ve her zaman da aklının bir ucunda yer alan saç kesim modellerinden biri. Bu modelde güneş gözlüğü çerçeve seçimi kare şekline yakın olursa eğer yüz hatlarınızın daha belirgin bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Mavi göz optik Lens ailesi olarak  Katlı saçların tarzınıza kattığı hava ve güneş gözlüğünüzün elmacık kemiklerinize olan uyumu kendinizi mükemmel hissetmenizi sağlayacak.

Gökkuşağı rengindeki saçlar için

Ruhu gibi saçları da rengârenk olanlar yuvarlak gözlük ile kombinini tamamlayabilir. Çerçevesi renkli gözlükler de bu saç modeline uyum sağlayabilir, bu sayede kendinizi tamamlanmış hissedebilirsiniz. Eğlenceli karakterlerin tek bir bakışta kendini anlatması işte bu kadar kolay. Eğer tarzınızı bir adım daha ileriye taşımak ve enerjinizi hep ayakta tutmak istiyorsanız aynalı güneş gözlüklerini de tercih edebilirsiniz. Mavi göz optik Lens ailesi olarak  Omuzlara dökülen rengârenk saçlarınız, güneş gözlüklerinizle adeta dans edecek.

Adeta bir tutku olan küt saçlar için

Küt saçlar kullanması da bakımı da en kolay saç modellerinden biri olabilir. Yüzünüzün güzelliğini bir adım daha önce çıkaran küt saç modeli için tercih etmeniz gereken güneş gözlüğüyse büyük çerçevelere sahip olanlar. Küt saçın beraberinde getirdiği yüz büyümesini ancak bu şekilde kapatabilirsiniz. Mavi göz optik Lens ailesi olarak Küt saç kesimiyle birlikte yüzünüz normalden biraz daha büyük gözükür, XL çerçeveye sahip güneş gözlükleri ise meydana gelen bu durumu çok kolay bir şekilde ortadan kaldırabilir.

Örgülü saçlar için

Kadınların en çok tercih ettiği ve toz konduramadığı saç modellerinde biri de örgülü saç modelleri. Duş sonrasında fönsüz kalan ya da rüzgârda dağılan saçları kolayca hizaya sokmak için mükemmel bir seçenek olan örgülerse en çok geometrik şekilli gözlüklerle kendini gösterir. Mavi göz optik Lens ailesi olarak  Hem modern hem de vintage bir görünüm elde etmek için saç renginize uyumlu geometrik şekilli gözlükler arasından seçim yapabilirsiniz.

Yorumla

Email adresini paylaşılmayacak. (Gerekli alanları doldurmalısınız)

WeCreativez WhatsApp Support
Mavigöz Optik Lens Müşteri Temsilcisi